Leave Your Message
010203

Нашите неодамнешни производи

01
Екструдер со една завртка Екструдер со една завртка
04

Екструдер со една завртка

2020-10-29
Екструдерот од серијата SJ е широко користен во различни индустрии за преработка на пластика, кои можат да произведуваат различни видови пластика, како што се PVC / PE / LDPE / HDPE / PP / PPR / MPP / PERT / PU / TPU / ABS / PA / PE, итн. , речиси вклучувајќи ја и вообичаената пластика во светот. Дијаметар на завртката за екструдер од серијата SJ од 25 mm до 150 mm, а уште поголема, целата машина вклучува мотор, завртка, буре, менувач, грејач, електричен контролен кабинет, решетка, вентилатор, спојка, бункер итн., инсталираната моќност е од 3KW до 400KW, итн., за да се задоволат потребите на различни клиенти. Екструдерот со единечна завртка од серијата SJ има предности од висок излез, одлична пластификација, мала потрошувачка на енергија, стабилно работење. Менувачот на екструдер со една завртка прифаќа менувачка кутија со висок вртежен момент, која има карактеристики на ниска бучава, висок капацитет на носење, долг работен век; завртката и бурето усвојуваат 38CrMoAlA материјал, со третман со нитридирање; моторот го прифаќа стандардниот мотор на Сименс; инверторот усвои ABB инвертер; контролорот на температурата го усвои Omron/RKC; Електричните уреди со низок притисок ги прифаќаат електриците на Шнајдер.
Види Детали
Линија за производство на профили Линија за производство на профили
07

Линија за производство на профили

2020-10-29
Линијата за производство на профили главно се користи во областа на ПВЦ пластика, WPC профил, декоративен профил итн. Според различните профили и калапи, можете да изберете различни спецификации на екструдери за да се вклопат. Табелата за обликување вакуум усвојува специјален систем со вртложни струи за да го подобри ефектот на ладење. Уникатните контролни вештини за хоризонтално навалување и тридимензионални регулативи се совршено отелотворени за практично ракување. Според различните калапи и табели за обликување, можете да изберете соодветни табели за големина за да се задоволат барањата за висока моќност. Тракторот ја користи уникатната технологија на флуктуација и контрола на задниот притисок со гасеници околу него. Брзината на движење на секачот се задржува со тракторот. Може автоматски да сече за фиксна должина, а исто така е опремен со уред за рециклирање прашок. Линијата може да се користи за производство на ПВЦ профили на врати и прозорци, џеб од врата, пВЦ кабелски канал, ПВЦ канал за ожичување, первази, сечило за решетки итн.
Види Детали
01
01
МФ пластичен пулверизатор МФ пластичен пулверизатор
01

МФ пластичен пулверизатор

2020-10-29
Карактеристики на изведба 1. Оваа машина е опремена со систем за ладење со циклус на ветер и вода за обработка на материјали чувствителни на топлина. 2. Главна оска (ротор) на генериран ултразвучен вителски бран со голема брзина, чиј притисок ќе вибрира суровините во прав (без сито). 3. Дискот се направени од висококвалитетен челик, чии предности се добра отпорност на абење и погоден за континуирано работење. 4. Машината ги има следните предности: мала големина, компактна структура, целосно запечатена, без истурање прашина и се додека го отворате капакот на вратата на оваа машина, ќе можете да вршите одржување на оваа машина. 5. Машината може да транспортира материјал со воздушен притисок кој се формирал сам по себе. 6. Вибрирачкиот фидер е опремен, кој може да го контролира волуменот на хранење. 7. Вибрационото сито е опремено, што може да ја контролира финоста на материјалот. 8. Уредот за отстранување прашина е опремен, што може да ја намали количината на прашина.
Види Детали
SMW пластичен пулверизатор SMW пластичен пулверизатор
02

SMW пластичен пулверизатор

2020-10-29
SMW Model High-Speed ​​Turbo-type Plastic Pulverizer серијата, која ги има предностите на висок принос и ниска моќност. Оваа машина може да се користи за преработка на поливинил хлорид во прав (ПВЦ). 1. Високиот принос, силен отпор и животниот век на овој диск за мелење е двојно поголем од обичниот. 2. Употребата на ново дизајнирани професионални лежишта и достигна висока стапка на ротација. Во исто време користејќи само еден погонски мотор, за да се обезбеди ефикасно брусење, што во голема мера заштедува време и работа на машините и контролниот инженеринг. 3. Лесно се монтира и одржува, отворете ја вратата за чистење на капакот. 4. Процес на глодање на целата заптивка, без истекување прашина. 5. Целосно автоматизирано, автоматско хранење, материјали и сортирање. 6. Прилагодувањето на јазот за мелење е едноставно, само користете ги завртките со приклучок и прилагодувањата може да се дотеруваат (20-80 mesh) 7. Домаќинот го користел системот за двојно ладење со вода и ветер; Рационален дизајн на помал пресек на комората за мелење, мелење е речиси рамна вертикална површина. Материјалот влезе во комората за мелење веднаш штом се фати, инјекциска смеса, а потоа брзо се отстранува, што ја елиминира комората за мелење на напливот на материјали, греење материјали за да се избегне распаѓање, што резултира со подобрено производство.
Види Детали
01
655b0e66cw

ЗА Џиаруи

Suzhou Jiarui Machinery Co., Ltd. е сценографија, развој, производство, продажба како еден од професионалните производители на пластични машини. Во модерните градови во развој, триаголник, познат како родниот град на Кина пластични машини, zhangjiagang. Географската положба е супериорна, и во трговијата и во деловната соработка е многу погодна. Опрема за рециклирање пластика и опрема за истиснување, мојата компанија има 20-годишно искуство во производството, собра професионален и технички тим, има совршена опрема за обработка и придружни капацитети, процесот на производство е многу зрел. Во моментов главни производи се тешка мелница, дробилката за послужавник, специјална мелница за вреќи за буре, машина за сечење со едно/двојно вратило, машина за сечење филм со една/двојна осовина, сечкање посветено на големи цевки...

Гледај Повеќе 6530fc2ap2
1995 година

Основана во 1995 година

Дваесет и четири

24 години искуство

18+

Повеќе од 18 производи

2B$

Повеќе од 2 милијарди

Вести

Географската положба е супериорна, и во трговијата и во деловната соработка е многу погодна.